Najděte nejlevnejší letenky

Mauritánie Chinguetti Mosque

Letenka Mauritánie Chinguetti Mosque


Mauritánie je země s mnoha památkami a krásami, které lákají turisty z celého světa. Jednou z těchto památek je i Chinguetti Mosque, která je považována za jednu z nejvýznamnějších islámských staveb v zemi. Pokud se uvažujete o cestě do Mauritánie, navštívit tuto památku by nemělo chybět na vašem seznamu.

Chinguetti Mosque, nebo také Kairouan Mosque, byla postavena v 13. století a je považována za jednu z nejstarších mešit v Africe. Její stavba se datuje do doby, kdy se v této oblasti usadili Arabové, kteří sem přinesli islám. Mešita se nachází v malebném městečku Chinguetti, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto město je jedním z nejznámějších míst v Mauritánii a je obklopeno křišťálově čistou Saharskou pouští.

Chinguetti Mosque je stavbou v režii mauritánské vlády a slouží jako mnoholetý důkaz o kulturním dědictví islámu v této oblasti. Měla by být v návštěvnickém programu každého turisty, který touží poznávat historii a architekturu. Mešita má úchvatnou architekturu s výraznou chládkovou věží a jemně zdobenými sloupy. Také zde najdete nákupní zónu se suvenýry.

V Chinguetti Mosque se konají každý den modlitby a místní obyvatelé i turisté se zde scházejí k modlitbám a diskuzím. Pro turisty je k dispozici průvodce, který vám prozradí všechny tajemství a historické události této památky. Místní průvodci vám ukážou vše, co musíte vidět, od samotné mešity po středověké knihovny a stavby vytesané do skály.

Cestování do Mauritánie může být trochu složité, ale pohled na Chinguetti Mosque stojí za to. Pokud se rozhodnete ji navštívit, můžete si snadno objednat letenku a zájezd do Mauritánie přes některé z cestovních kanceláří. Zajistěte si také dobré průvodce a poznávejte památky této země s respektem k jejímu kulturnímu dědictví. Pokud budete mít štěstí, můžete se setkat s místními lidmi a získat hlubší porozumění mauritánské kultuře a životu.


Ubytování Mauritánie Chinguetti Mosque


Mauritánie je africká země, která je známá svými rozmanitými kulturami a krásnou pouští. Chinguetti je jedno z nejstarších měst v Mauritánii a je domovem UNESCO světového dědictví – mešity Chinguetti.

Pokud plánujete navštívit tuto úchvatnou mešitu, musíte se ubytovat v blízkosti Chinguetti. V oblasti se vyskytuje několik možností ubytování, které poskytují různé úrovně pohodlí a cenové kategorie.

Jeden z nejlepších způsobů, jak se ubytovat v oblasti, je pobyt v hotelu Le Petit Prince. Tento hotel se nachází jen pár kroků od mešity Chinguetti a je oblíbeným místem pro turisty, kteří chtějí být blízko památky. Hotel sám o sobě je krásně zdobený, s barevnými skly, vyřezávanými dveřmi a různými uměleckými díly. Pokoje jsou čisté, pohodlné a prostorné.

Další možností je pobyt v kempu. Kempy jsou populární volbou, zejména pro ty, kteří chtějí být co nejblíže k přírodě. Kempy nabízejí základní ubytování se společnými zařízeními, jako jsou sprchy a toalety. Jeden z populárních kempů je Camel Trekking Tours. Tento kemp se zabývá pořádáním výletů a výprav do pouště. Kemp je vybaven vodou a jídlem, a turistům poskytuje možnost zážitku s beduíny a camely.

Pro ty, kteří hledají luxusnější možnosti, je k dispozici několik hotelů a resortů v okolí. Jedním z nejlepších je El Khaima. Tento luxusní hotel nabízí pokojovou službu, bazén a restauraci s vynikající marockou a mauritánskou kuchyní. Pokud hledáte ještě více luxusu, existuje i řada privátních vil, které jsou k dispozici k pronájmu.

Zároveň je zde i možnost ubytování ve skromných penzionech s jednoduchými pokoji. Tyto penziony nabízí základní ubytování a společné koupelny, ale výhodou je nízká cena.

Celkově vzato, nabídka ubytování v oblasti Chinguetti je poměrně široká a přizpůsobí se různým cestovatelům. Bez ohledu na to, zda hledáte luxus, nebo základní ubytování, určitě najdete vhodnou možnost, aby váš pobyt v Mauritánii byl co nejpohodlnější.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mauritánie Chinguetti Mosque


Otázka: Co je Mauritánie Chinguetti Mosque?
Odpověď: Mauritánie Chinguetti Mosque je historická mešita v Chinguetti, jednom z nejstarších měst v Mauritánii. Je to jedna z nejvýznamnějších památek této země.

Otázka: Kdy byla postavena Mauritánie Chinguetti Mosque?
Odpověď: Datum vzniku mešity není přesně známo, ale předpokládá se, že byla postavena v 13. nebo 14. století.

Otázka: Jaké jsou rozměry Mauritánie Chinguetti Mosque?
Odpověď: Mešita je 20 metrů dlouhá, 16 metrů široká a 20 metrů vysoká.

Otázka: Jaké jsou architektonické prvky Mauritánie Chinguetti Mosque?
Odpověď: Mešita je postavena v tradičním islámském stylu s kamennými zdmi a dřevěnými trámy. Hlavní vstup je zdobený arabeskami a koránskými verši.

Otázka: Je Mauritánie Chinguetti Mosque stále používána jako mešita?
Odpověď: Ano, mešita je stále v provozu a slouží jako modlitebna pro místní obyvatele.

Otázka: Je Mauritánie Chinguetti Mosque otevřena turistům?
Odpověď: Ano, mešita je otevřena turistům. Nicméně musí být dodržována určitá pravidla, jako je například doba návštěvy během modliteb nebo zákaz fotografování uvnitř mešity.

Otázka: Je Mauritánie Chinguetti Mosque součástí světového dědictví UNESCO?
Odpověď: Ano, mešita je součástí světového dědictví UNESCO od roku 1996.


Dovolená Mauritánie Chinguetti Mosque


Dovolená v Mauritánii může být opravdovým zážitkem pro ty, kteří hledají unikátní a netypickou cestu. Jedním z největších a nejkrásnějších památek, které tato země nabízí, je bez pochyby Chinguetti Mosque.

Tato mešita se nachází v obci Chinguetti, která je zapsána na seznamu UNESCO díky svému jedinečnému součástí afrických dějin - starověkým ručně psaným svitkům Koránu. Tyto svitky jsou uloženy v knihovně, která je přístupná pouze mužům a která je stále aktivně používána.

Chinguetti Mosque byla vybudována v 13. století a představuje velký symbol islámu v oblasti Sahary. Je umístěna na skále a její věž je jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Mauritánii. Její výška dosahuje 17 metrů, což z ní činí druhou nejvyšší mešitu v zemi.

Při návštěvě Chinguetti Mosque se turista nejen setká s krásou architektury, ale také se seznámí s kulturním dědictvím oblasti. V okolí mešity se nachází starobylá města a vesnice, které jsou téměř beze změn od dob středověku. Mauritánie je známá pro svůj jedinečný styl domů - okrouhlé tvary, použití kamene a země bez použití malty. Tyto domy vytvářejí kouzelnou atmosféru, která se vyznačuje klidem a nevšedností.

Kromě toho lze v oblasti Sahary najít mnoho dalších zajímavých míst, například pouštní jezero Tegherghart, které je obklopeno skalnatými útesy, nebo pouštní město Walata, které je plné památek a hromad zlata. Pokud se chcete podívat na něco doopravdy nevšedního, můžete se vydat do hlubokého vnitrozemí, kde se nachází jedno z mála míst na světě s aktivním životem pouště.

Dovolená v Mauritánii s návštěvou Chinguetti Mosque a dalších míst v okolí může být naprosto jedinečným zážitkem, který bude dlouho v paměti. Pokud hledáte místo, které nabízí něco víc než jen klasickou dovolenou, může být Mauritánie tou správnou volbou.


Počasí Mauritánie Chinguetti Mosque


Mauritánie je africká země, kde jsou velmi vysoké teploty po většinu roku. Jedním z nejzajímavějších míst této země je město Chinguetti, které se nachází v poušti Sahara. To znamená, že klima Chinguettiho je velmi horké a suché.

V průměru teploty v Chinguetti se pohybují kolem 30-35 stupňů Celsia během dne a kolem 20-25 stupňů Celsia v noci. V létě však mohou teploty dosáhnout až 45 stupňů Celsia. Meteorologické záznamy ukazují, že nejteplejším měsícem v Chinguetti je červenec a srpen, když průměrná teplota dosahuje 38 stupňů Celsia.

Chinguetti je také známé pro svojí mohutnou mešitu, která patří mezi historické památky UNESCO. Toto monumentální dílo islámské architektury má formu velkého kvádru s pyramidálním štítem a je postaveno z pískovce. Mešita se vynořuje před návštěvníky v malém velkováknu, omotaném v záři slunce saharské pouště.

Podobně jako v jiných oblastech v oblasti Sahary, je i v Chinguetti velmi málo srážek, a to zhruba 25 milimetrů dešťových srážek za rok. Hluboká a rozmanitá Sahara, kterou je obklopen Chinguetti, zahrnuje všechny klimatické zóny od trvale suchých oblastí až po oázy a stepi.

Zimní měsíce v Chinguetti jsou mnohem chladnější, s průměrnou teplotou kolem 20 stupňů Celsia během dne a 10-15 stupňů Celsia v noci. V zimním období jsou některé noce velmi studené, což nezní přirozeně pro oblast Sahary.

Kromě horkých a suchých letních měsíců si návštěvníci Chinguetti mohou vychutnat krátké období suchého, teplého počasí na podzim a na jaře. Tyto měsíce nabízejí mnohem mírnější teploty a slouží jako ideální čas pro akce venku.

Konečně, návštěva Chinguetti a jeho mešity si vyžaduje úplně širší reflexií: kromě horkého počasí návštěvníci oceňují historii tohoto místa. Chinguetti byla v minulosti významným centrem muslimských učenců a mnoho vzdělaných arabských rodin se zde usadilo až do 16. století. Dnes zůstává Chinguetti naprosto jedinečnou památkou na kulturu a architekturu středního východu, objevenou v teple a světle Sahary.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky