Najděte nejlevnejší letenky

Omán Jebel Bani Jabir

Letenka Omán Jebel Bani Jabir


Omán, země nacházející se na jihovýchodě Arabského poloostrova, nabízí návštěvníkům mnoho úchvatných míst, která stojí za návštěvu. Jedním z takových míst je náhorní plošina Jebel Bani Jabir. Toto místo se nachází asi 200 km západně od hlavního města Ománu, Maskatu.

Jebel Bani Jabir je vysoké skalnaté pohoří, které se zvedá do výšky 2 000 metrů nad mořem. Leží uprostřed nehostinné pouště a je domovem mnoha endemických druhů ptáků, ještěrek a plazů. Také se zde vyskytují divoké kozy a ovce.

Kromě přírodní krásy, nabízí Jebel Bani Jabir také mnoho kulturních památek. Na úpatí pohoří se nachází starodávné opevnění, které dalo ochranu obyvatelům v minulosti. Je zde rovněž mnoho starých vesnic a archeologických nalezišť.

Pro návštěvu Jebel Bani Jabir je třeba být připraven na náročný trek. Je možné si pronajmout místního průvodce, který vám pomůže překonat potřebné výškové metry. Pro zvládnutí náročné trasy se doporučuje příprava a dobrá fyzická kondice.

Pro cestovatele z Evropy je nejlepší letět do Maskatu a odtud pokračovat na cestě do Jebel Bani Jabir. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do Ománu za rozumné ceny.

Jebel Bani Jabir je jedním z nejkrásnějších míst v Ománu a stojí za to to místo navštívit. Nabízí se zde jedinečná příležitost prozkoumat krásu ománské přírody a kulturní bohatství této země. Pokud máte zájem o trek, neváhejte a přijďte navštívit toto krásné místo.


Ubytování Omán Jebel Bani Jabir


Omán je země, kterou byste měli navštívit při cestování do západní Asie. Tato země nabízí nádherné pláže, neuvěřitelné pouště a horské oblasti a další krásné scenérie. Jedním z nejzajímavějších míst, které byste měli navštívit v Ománu, je místo zvané Jebel Bani Jabir. Toto místo nabízí nejen neuvěřitelné výhledy na okolní krajiny, ale také mnoho skvělých možností ubytování.

Jebel Bani Jabir se nachází v jihozápadní části Ománu a tvoří ho kopce pokryté tenkou vrstvou sněhu. Pro návštěvníky nabízí mnoho pěších tras, které procházejí těmito kopci. Tyto trasy vedou návštěvníky k některým z nejkrásnějších výhledů v této oblasti Ománu. Jedním z nejpopulárnějších výhledů je zvaný "říšský vodopád". Kromě toho můžete tuto oblast objevovat také na koni nebo na mořském výletě.

Když se jedná o ubytování, existuje mnoho možností pro návštěvníky Jedel Bani Jabir a jeho okolí. Některé z nejlepších možností ubytování v této oblasti jsou:

1. Sama Jabal Al Sharqi - Tento hotel se nachází v samém srdci Jedel Bani Jabir a nabízí nádherný výhled na okolní krajiny. V hotelu se nachází wellness centrum, restaurace a kavárna.

2. The View - Tento hotel se nachází ve vzdálenosti asi třiceti minut jízdy od Jebel Bani Jabir a nabízí nádherný výhled na poušť a horské vrcholy. Nabízí také bazén, restauraci a venkovní posezení.

3. Diwan Al Amir - Tento hotel se nachází ve městě Nizwa, asi hodinu jízdy od Jebel Bani Jabir, ale stojí za to. Hotel se nachází v historické budově a nabízí tradiční artefakty a architekturu, ale také moderní pohodlí.

4. Samharam Tourist Village - Tento hotel se nachází nedaleko mezinárodního letiště Salalah a je ideálním místem k zastavení při cestě do Jebel Bani Jabir. Nabízí klimatizované pokoje, restauraci a venkovní bazén.

Celkově je Jebel Bani Jabir nádhernou oblastí, kterou byste měli zahrnout do svého seznamu míst, která byste měli navštívit při cestování do Ománu. Ať už hledáte luxusní ubytování nebo tradiční zážitek, v této oblasti najdete něco, co vám bude vyhovovat. Podívejte se na možnosti a plánujte svou cestu do této nádherné země.


Nejčastější dotazy a odpovědi Omán Jebel Bani Jabir


Jaký je vstupní poplatek do národního parku Jebel Bani Jabir?

Vstup do národního parku Jebel Bani Jabir je zdarma.

Je nutné mít povolení k vstupu do národního parku Jebel Bani Jabir?

Ne, povolení k vstupu do národního parku Jebel Bani Jabir není nutné.

Jaký je nejlepší čas na návštěvu Jebel Bani Jabir?

Nejlepší čas na návštěvu Jebel Bani Jabir je od října do dubna, kdy jsou teploty mírné a příjemné.

Je nutné mít automobil k návštěvě Jebel Bani Jabir?

Ano, doporučuje se mít automobil k návštěvě Jebel Bani Jabir, jelikož se nachází ve vzdálené oblasti a není zde veřejná doprava.

Jaké aktivity jsou k dispozici v Jebel Bani Jabir?

V Jebel Bani Jabir můžete podniknout pěší túru, horolezectví a skalní lezení.

Je možné kempovat v národním parku Jebel Bani Jabir?

Ano, kempování je možné v národním parku Jebel Bani Jabir, ale je nutné mít předem povolení od správy parku.

Jaké jsou nejbližší ubytovací možnosti v Jebel Bani Jabir?

V nejbližším okolí Jebel Bani Jabir se nachází několik hotelů a ubytovacích zařízení, jako jsou např. v Salalah.


Dovolená Omán Jebel Bani Jabir


Omán je země plná záhad a krás, a co se týče přírodních krás, pak naleznete jich celou řadu. Jednou z nejskrytějších a nejúchvatnějších však rozhodně je Jebel Bani Jabir. Toto místo typické pro západní část Ománu jistě patří k nezapomenutelným zážitkům už jen kvůli jeho nádherné přírodě.

Jebel Bani Jabir, nejvyšší hora v oblasti Dhofar, má výšku 1610 m.n.m. a nachází se na jihozápadě Ománu. V oblasti Dhofar můžete poznat pláně, horstva, skalnaté krajiny, ale i části pouště. Samotný západní Omán je historicky a kulturně velmi důležitou oblastí, která bývala v minulosti oblíbeným místem pro obchod s kořením a parfémy.

Již na první pohled z vyhlídkových okapů, které se nacházejí v horách, uvidíte celou paletu barev od modrého moře až po zelenou hořejší vegetaci. Slovo „úchvatný“ tady rozhodně není přehnané přívlastek. Pokud tedy plánujete dovolenou v Ománu, může být návštěva této horstevní oblasti nejlepším rozhodnutím.

Jebel Bani Jabir je hlavní turistickou atrakcí v této oblasti. Pokud se rozhodnete pro túru, na vrcholu vás čeká krásný výhled na okolní krajinu a vzdálené městečko Salalah. V závislosti na ročním období na vás může čekat i nějaký ten déšť, jelikož je tato oblast velice deštivá, což zase umožňuje růstu vegetace a rostlin.

Obecně platí, že nejlepší čas k návštěvě Jebel Bani Jabir je od listopadu do března, kdy po deštích zelená flora dosahuje vrcholu a ohromuje svou nádhernou paletou barev. Horu můžete zdolat během jednoho dne, a to i bez profesionálního průvodce, jelikož stezky nejsou příliš náročné a mají dobrou viditelnost.

Dovolená v Ománu může být opravdovou kulturní a přírodní lekcí a poskytnout vám mnoho úžasných zážitků, mezi nimiž nezapomenutelným patří právě Jebel Bani Jabir. Návštěva tohoto místa vás naplní energií a klidem, který potřebujete v dnešním uspěchaném světě, takže pokud se rozhodnete pro dovolenou v Ománu, nezapomeňte si tuto krásu rozhodně vychutnat.


Počasí Omán Jebel Bani Jabir


Omán je jednou z nejteplejších zemí na světě a počasí v zemi je velmi suché a horké. Jedním z nejvýznamnějších geografických útvarů v Ománu je Jabal Bani Jabir, což je horský řetězec v oblasti Dhofar. Tento horský řetězec se nachází zhruba 40 kilometrů severozápadně od města Salalah a je jedním z nejvyšších v Ománu s horami dosahujícími výšky přes 2000 metrů nad mořem.

Počasí v oblasti Jebel Bani Jabir je ovlivněno jejím polohou v hornaté oblasti. V létě zde může být až 40 stupňů Celsia, zatímco v zimě se teploty mohou snížit až na 10 stupňů Celsia. V období monsunů, které trvá od června do září, může být oblast Jebel Bani Jabir vystavena silnému dešti, záplavám a sesuvům půdy.

V oblasti Jebel Bani Jabir je klima subtropické pouštního typu, což znamená velmi malé množství srážek a vysokou teplotu většinu roku. Hory v oblasti vytvářejí mírnější klima a klima se liší v závislosti na nadmořské výšce. V nižších oblastech je horko a suché, zatímco ve vyšších oblastech může být chladno a vlhko.

Přestože počasí v oblasti Jebel Bani Jabir může být náročné, nabízí návštěvníkům nádherné výhledy na okolní krajinu. Hory jsou domovem mnoha druhů rostlin a zvířat, včetně koz, velbloudů a orlů. Návštěvníci mohou také objevovat starobylé vesnice a zříceniny hradů, které zde najdou.

Overall, počasí v oblasti Jebel Bani Jabir v Ománu je extrémní, s horkým a suchým počasím většinu roku s výjimkou období monzunových dešťů. Nicméně, pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast, může vám nabídnout nádherné přírodní scenérie a kulturní zážitky.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky