Najděte nejlevnejší letenky

Portoriko Bosque Estatal de Carite

Dovolená Portoriko Bosque Estatal de Carite


Portoriko je ostrov Karibiku, který se pyšní nádhernými plážemi, korálovými útesy a tropickými pralesy. Pokud hledáte místo, kde si můžete odpočinout a zároveň si užít přírodu, určitě byste neměli vynechat Bosque Estatal de Carite - státní les v Portoriku.

Bosque Estatal de Carite se nachází na východě Portorika, v oblasti centrálních hor. Tento nádherný les zahrnuje více než 6 000 akcí lesa a je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat, které jsou chráněny v přírodních rezervacích. Les leží na úpatí nejvyšší hory v Portoriku, Cerro de Punta, což z něj činí perfektní místo pro turisty, kteří chtějí podniknout horskou túru.

Návštěva Bosque Estatal de Carite je jedinečný zážitek pro turisty, kteří chtějí poznat přírodu Portorika. Les je domovem mnoha ptáků, hadů, želv a dalších živočichů. Mezi nepostradatelné zastávky na vaší cestě patří krásné vodopády a horské cesty, které vás přivedou k překrásným výhledům na okolní krajinu.

Pokud jste zkušený turista, určitě vás potěší, že stát Carite nabízí několik vyznačených stezek různé délky a náročnosti. První ze stezek, známá jako El Cuco Trail, je dlouhá pouze 2 kilometry a je vhodná i pro rodiny s dětmi. Tato stezka vás zavede k jednomu z největších vodopádů v Carite. Další stezkou je Mt. El Yunque Trail, která vede až k nejvyšší části lesa a nabízí úžasný výhled na oblast. Tato stezka je středně náročná a trvá asi 2 hodiny. Pokud hledáte výzvu, určitě si nenechte ujít 5 kilometrů dlouhou stezku Toro Negro, která vás přivede na nejvyšší bod v lesích Portorika.

Bosque Estatal de Carite nabízí nejen krásné přírodní scenérie, ale také mnoho kulturních a historických památek, které si můžete prohlédnout. Zážitkem je například návštěva 120 let staré polní nemocnice. Tato nemocnice sloužila v minulosti pro péči o obyvatele v lesích a poskytovala jim zdravotní péči na místě.

Pro ty z vás, kdo raději tráví čas u vody, Bosque Estatal de Carite má také ideální místa k odpočinku a relaxaci. V lesích se nachází několik jezer, která nabízejí skvělé koupání a piknikování. Mezi nejpopulárnější patří Lago de Guayabal, které je považováno za jedno z nejkrásnějších jezer v Portoriku.

Pokud plánujete návštěvu Portorika a hledáte místo, kde můžete koronovat svůj pobyt, bosque Estatal de Carite je jedno z nejkrásnějších míst, které země nabízí. Navštivte tento nádherný státní les a užijte si poklidný pobyt v přírodě.


Ubytování Portoriko Bosque Estatal de Carite


Bosque Estatal de Carite se nachází v Portoriku a je jedním z nejkrásnějších přírodních území v zemi. Tento les je domovem mnoha druhů fauny a flóry a nabízí mnoho aktivit pro turisty a milovníky přírody. Pokud hledáte klidné a pohodlné místo k pobytu během vaší návštěvy Bosque Estatal de Carite, máte na výběr několik možností.

Jednou z nejlepších možností je pobyt v kempu, který se nachází přímo v lesním parku. Kemp je vybaven vším, co potřebujete k pohodlnému pobytu v přírodě, včetně výstavby pro stany, grilu a vodního zdroje, což z něj činí ideální místo pro rodinné výlety. Kromě kempu je také k dispozici malý hotel, který nabízí ubytování s výhledem na krásnou přírodu.

Další možností je pobyt v penzionech v okolí lesa. Tyto penziony jsou ideální pro ty, kteří hledají větší pohodlí a pohodlí během svého pobytu. Většina penzionů v okolí nabízí stylové a moderní pokoje s veškerým vybavením, co potřebujete k odpocinku po dlouhém dni objevování krás lesa. Některé z penzionů nabízejí také restaurace a bary, takže se můžete těšit na chutné pokrmy a pití.

Nakonec tu jsou také ubytovací zařízení v okolních městech. Tyto zařízení jsou ideální pro ty, kteří hledají více zábavy a pohodlí během svého pobytu. Mnoho z hotelů a resortů nabízí bazény, spa, restaurace a mnoho dalších aktivit, takže se můžete těšit na relaxaci a zábavu po celý den.

V závěru, pokud hledáte klidné a pohodlné místo, kde se můžete skutečně ponořit do krásy Bosque Estatal de Carite, máte na výběr několik možností. Bez ohledu na to, zda preferujete kempování, malé hotely nebo luxusní resorty, určitě si najdete to pravé ubytování pro vaši návštěvu tohoto nádherného lesního parku.


Počasí Portoriko Bosque Estatal de Carite


Portoriko je krásná karibská ostrovní země, která je obklopena azurovým mořem. Nachází se tam mnoho přírodních krás a jedno z nich je Bosque Estatal de Carite, což je státní les na jihu ostrova poblíž města Guayama. Tento národní park je vysokohorskou oblastí a je považován za jedno z nejkrásnějších přírodních záznamů Portorika.

Jediným zdrojem vody parku je řeka Carite, která ovlivňuje místní podnebí. Protože se park nachází na jižním pobřeží ostrova, je zde poměrně teplé počasí. Teploty se většinou pohybují mezi 23 a 30 °C, přičemž nejdeštivější období je od května do října. V zimě jsou teploty mírnější s příjemnými denními teplotami a chladnými nocemi.

Kromě místních teplot, klimatu a srážek, je zde mnoho jiných faktorů, které ovlivňují počasí v Bosque Estatal de Carite. Pokud se budete nacházet na severní straně parku, můžete očekávat větrné podmínky a silné bouřky. V jižní části parku jsou zase suchá a horká léta.

Pokud plánujete návštěvu parku, můžete se těšit na úchvatné výhledy, nádherné říční vodopády a různé turistické trasy, kaňony a kopců. Oblast je ideálním místem na turistiku, horskou cyklistiku a střelecký sport. Lidé by také měli věnovat pozornost ekosystému parku a pomáhat ochránit přírodu.

Vzhledem k vysokým teplotám v parku je nutné se při návštěvě dobře hydratovat a chránit se před sluncem. Návštěvníci by si měli vzít s sebou dostatek vody a jídla, jakož i ochranný krém s vysokým faktorem UV a klobouky. Je také ideální si s sebou vzít správné vybavení pro horskou turistiku, jako jsou boty s podrážkou a teplé oblečení na ochranu před nočními chladami.

Celkově lze říci, že počasí v Bosque Estatal de Carite je poměrně příznivé během celého roku, takže tato oblast je ideálním cílem pro milovníky přírody a turistiku. Pokud se však rozhodnete navštívit tento národní park, je nezbytné dodržovat dostatečná opatření proti slunci a vysokým teplotám, abyste si mohli naplno užívat krásy přírody.


Letenka Portoriko Bosque Estatal de Carite


Portoriko je karibský ostrov, který je známý svými plážemi, palmami a krásným tropickým klimatem. Pokud ale toužíte po dobrodružství, může být pro vás atraktivní i návštěva Bosque Estatal de Carite, což je oblast s hustými lesy na východě Portorika.

Bosque Estatal de Carite se nachází asi hodinu jízdy od hlavního města San Juan a je to největší lesní rezervace na celém ostrově. Oblast je rozkládá na více než 6 580 hektarech a je domovem mnoha druhů zvířat a rostlinných druhů.

Pro návštěvníky je možné si rezervovat průvodcovskou službu, která vám pomůže s navigací po lesních stezkách a ukáže vám nejlepší místa pro pozorování volně žijících zvířat a rostlin. Mezi nejoblíbenější zvířata v Bosque Estatal de Carite patří například papoušci, opice a leguáni.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Bosque Estatal de Carite, neváhejte si sbalit své turistické boty a aby jste se u chráněného území neztratili, můžete se vrhnout na dobrodružství po lesních stezkách a obdivovat přírodu s nádhernými pohledy na zbytek ostrova.

Ať už hledáte dobrodružství nebo klidné místo pro procházky, Bosque Estatal de Carite nabízí jedinečný zážitek v jednom z posledních původních lesů na Portoriku. Pokud vás láká příroda, neváhejte a zarezervujte si letenku do Portorika a vydejte se objevovat krásy Bosque Estatal de Carite.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portoriko Bosque Estatal de Carite


Jak se dostat do Portorika Bosque Estatal de Carite?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Bosque Estatal de Carite, je automobilovou dopravou. Z San Juanu trvá jízda asi 45 minut. Můžeš také jet autobusem, ale frekvence je omezená.

Jaké jsou otevírací hodiny Bosque Estatal de Carite?

Hodiny provozu se mohou měnit v závislosti na ročním období a počasí. Obvykle se provozuje od 8:00 do 16:30, ale nezapomeň se předem informovat na oficiálních webových stránkách.

Je vstup do Bosque Estatal de Carite zdarma?

Ano, vstup do parku je zdarma.

Jaká aktivita je v parku nejlepší na podzim?

Nejlepšími aktivitami v parku na podzim jsou turistika a piknikování. Podzimní barvy a mírné teploty jsou ideální pro turisty.

Je v parku povoleno tábořit?

Ano, park povoluje táboření na určených místech. Nicméně, návštěvníkům se doporučuje, aby si přinesli všechnu potřebnou výbavu a potraviny a dodržovali veškerá pravidla parku.

Lze si pronajmout kajak nebo kanoe v parku?

Bohužel, v parku není možné si pronajmout kajaky nebo kanoe.

Jsou v parku povoleny psy?

Ano, pejsci jsou povoleni v parku, ale pouze na vodítku a majitel musí udržovat čistotu parku.

Je v parku možné se koupat?

Některé oblasti v parku jsou určeny pro koupání, ale doporučuje se omezit plavání na oblasti, kde je to povoleno.

Existují v parku turistické stezky?

Ano, v parku jsou turistické stezky a návštěvníci se mohou vydávat na turistické trasy různých délek a náročností.

Je v parku možné si půjčit piknikovou plochu?

V parku jsou k dispozici piknikové stoly a plochy, ale doporučuje se je rezervovat předem na oficiálních webových stránkách parku, aby sis byl jistý jejich dostupností.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky