Najděte nejlevnejší letenky

Salamonovy ostrovy Ysabel

Dovolená Salamonovy ostrovy Ysabel


Salamonovy ostrovy Ysabel jsou překrásným tropickým rájem, který by měl být na seznamu míst, která byste si měli během svého života určitě navštívit. Tyto ostrovy se nacházejí v blízkosti Austrálie a Nového Zélandu a patří do souostroví Šalomounovy ostrovy.

Ysabel je největším ostrovem tohoto souostroví a zároveň druhým největším ostrovem celého Šalomounova řetězce. Podle některých odborníků se jedná o jedno z posledních divočin v Tichomoří. Ostrov je pokrytý exotickými rostlinami, palmami a obklopen korálovými útesy. Tento přírodní ráj je také domovem mnoha ohrožených druhů zvířat, které nejvíce upoutají pozornost turistů.

Co se týče pláží, Ysabel nabízí několik úchvatných pláží s jemným pískem a křišťálově čistou vodou. Mezi nejznámějšími patří pláž Patanga a pláž Hunda, kde můžete relaxovat a užívat si krásný výhled na oceán.

Pro milovníky potápění je Ysabel skvělou volbou díky svému bohatství podvodního života. Během potápění se můžete setkat s mnoha druhy barevných ryb nebo jinými druhy mořských tvorů. Pokud se vám nechce potápět, můžete si vyzkoušet šnorchlování a užít si krásný podvodní svět přímo z hladiny.

Ysabel nabízí také bohaté kulturní dědictví a historii, včetně mnoha tradic a rituálů domorodých obyvatel. Pokud máte zájem o historii, můžete navštívit muzeum v městě Buala, kde se uvidíteocelovekou historii Ysabelu a uvidíte tradiční umění a řemesla.

Zkrátka a konečně, Salamonovy ostrovy Ysabel jsou ideálním místem pro ty, kteří hledají tropický ráj plný krás, exotických rostlin a zvířat, křišťálově čisté vody a nabitou historií a kulturou. Nechte se unést jedinečnou atmosférou těchto ostrovů a objevte krásy, které vás naplní dojmem celý život.


Ubytování Salamonovy ostrovy Ysabel


Salamonovy ostrovy jsou souostrovím ležícím v Tichomoří, asi 800 km východně od Papuy Nové Guineje. Největším ostrovem tohoto souostroví je Ysabel, který nabízí návštěvníkům krásné pláže, neporušenou přírodu a unikátní zážitky.

Ubytování na Ysabelu není těžké najít. Ostrov má několik hotelů a ubytovacích zařízení pro turisty, a tak si může každý vybrat podle svých představ a potřeb. Mezi nejznámější hotely patří Dolphin View Cottage, který se nachází na břehu moře a nabízí krásné výhledy na záliv a okolní ostrovy.

Pro ty, kteří hledají trochu větší luxus, je vhodný Maringe Lagoon Lodge. Tento hotel nabízí nejen ubytování, ale i různé aktivity jako potápění, rybaření nebo výlety po okolí. Pokoje jsou prostorné a moderně zařízené, a každý z nich má vlastní koupelnu.

Pro milovníky přírody a dobrodruhů je ideálním ubytováním Ysabel Eco Lodge. Tento hotel se nachází v samotě uprostřed pralesa a nabízí tak úplné soukromí a klid. K dispozici jsou dřevěné chatky s vlastním sociálním zařízením a zahradou.

Pokud preferujete jednodušší a přitom příjemné ubytování, můžete zvolit některou z místních penzionů, které nabízejí čisté a útulné pokoje za přijatelné ceny.

Většina hotelů na Ysabelu nabízí také možnost stravování. Můžete ochutnat tradiční místní jídla, ale i evropskou kuchyni. Je však dobré si dopředu zkontrolovat nabídku, protože některé hotely mají omezenou nabídku jídla.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Salamonových ostrovů a Ysabelu, je dobré mít na paměti, že ostrov je ještě velmi neporušený turismem. Proto je vhodné respektovat tamní kulturu a přírodu. Můžete se těšit na krásné pláže, neuvěřitelnou přírodu a laskavost místních obyvatel, kteří budou rádi, když se s nimi podělíte o své zážitky a zkušenosti.


Letenka Salamonovy ostrovy Ysabel


Salamonovy ostrovy jsou malým ztraceným rájem v Tichomoří, který leží v západní části Šalamounových ostrovů. Jeden z největších otoků je ostrov Ysabel, který nabízí návštěvníkům kouzelný svět přátelských a pohostinných místních obyvatel.

Příjemný a teplý klimatický podnebí Salamonových ostrovů se zlepšuje každým rokem a v současné době se staly populárním turistickým cílem. Díky letům do Salamonových ostrovů je nyní dostupnější pro turisty, kteří mají možnost prozkoumat tuto exotickou část světa.

Jako součást ostrovního světa jsou Ysabel a ostatní části Salamonových ostrovů zaslíbenými turistickými cíli a lákadlem pro příznivce přírody a dobrodružství. Vzhledem k malému rozvoji turismu na ostrově, zůstávají lidé zde velmi tradiční a přátelští.

Let do Ysabelu může být zahájen z mnoha letišť po celém světě. Nejbližší letiště, které lze najít z většiny částí světa, leží v Austrálii. Zde můžete nalézt lety, které jsou destinovány do ostrovního hlavního města Honiary na ostrově Guadalcanal. Zde si můžete pronajmout vůz nebo se přesunout do Ysabelu lodí.

Při návštěvě Ysabelu byste neměli navštívit pouze města na ostrově, ale také jeho neuvěřitelně krásnou přírodu. Na Ysabelu se nachází aligátory, delfíni, krokodýli, hadi, tukani a jiná zvířata, která jsou zcela odlišná od těch, které běžně vidíme v jiných částech světa.

Dalším zážitkem je i návštěva laguny Kilu na ostrově Ysabel. Tato laguna je jedním z nejoblíbenějších turistických míst v oblasti a nabízí svým návštěvníkům nádherné modrozelené vody a křišťálově čisté vody.

Ysabel je tedy skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít něco nového, jedinečného a úplně jiného. S jeho exotickou přírodou, vodami a turisty příznivým klimatem, je to dokonalé místo pro odpočinek, výlety a dobrodružství. Objevte Salamonovy ostrovy a přijďte prozkoumat skvostný ostrov Ysabel!


Nejčastější dotazy a odpovědi Salamonovy ostrovy Ysabel


1. Kde se nachází Salamonovy ostrovy Ysabel?
Salamonovy ostrovy Ysabel se nacházejí v Tichomoří, ve východní části Šalomounových ostrovů.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na Salamonových ostrovech Ysabel?
Nejlepšími plážemi na Salamonových ostrovech Ysabel jsou pláže na severozápadě ostrova, zejména pláži Cox Bay a Gavige Bay.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity na Salamonových ostrovech Ysabel?
Nejlepšími aktivitami na Salamonových ostrovech Ysabel jsou potápění, šnorchlování, rybaření, surfování a turistika.

4. Potřebuji vízum k návštěvě Salamonových ostrovů Ysabel?
Ano, pro vstup na Salamonovy ostrovy Ysabel je třeba mít platné vízum a pas.

5. Jaký druh zvířat lze vidět na Salamonových ostrovech Ysabel?
Na Salamonových ostrovech Ysabel žijí mimo jiné opice, krokodýli, krokodýlovití ještěři, hadi a mnoho druhů ptáků.

6. Kde lze najít nejlepší potápěčské místa na Salamonových ostrovech Ysabel?
Nejlepšími potápěčskými místy na Salamonových ostrovech Ysabel jsou mys Cape Esperance na západě a Nuatambu Island.

7. Lze na Salamonových ostrovech Ysabel najít ubytování?
Ano, na ostrově lze najít několik hotelů a ubytování přímo na pláži.

8. Jak dlouho trvá let z Evropy na Salamonovy ostrovy Ysabel?
Let z Evropy na Salamonovy ostrovy Ysabel trvá přibližně 30 hodin s jednou nebo dvěma mezipřistáními.

9. Lze na Salamonových ostrovech Ysabel najít restaurace?
Ano, na ostrově lze najít několik restaurací se místní kuchyní a mezinárodní kuchyní.

10. Jaké jsou nejlepší měsíce k návštěvě Salamonových ostrovů Ysabel?
Nejlepšími měsíci k návštěvě Salamonových ostrovů Ysabel jsou srpen a listopad, kdy je nejlepší počasí a nedochází k příliš velkému množství dešťových srážek.


Počasí Salamonovy ostrovy Ysabel


Salamonovy ostrovy jsou součástí tichomořského ostrovního souostroví Šalomounových ostrovů a Ysabel je jednou z největších a nejzajímavějších ostrovů v této oblasti. Ostrov se nachází v Jižním Tichomoří a jeho rozloha činí přibližně 4240 km².

Co se týče počasí na ostrově Ysabel, jako většina jiných ostrovů v oblasti jižního Tichomoří, je také ovlivněno pasáty, což znamená, že se na ostrově setkáte s tropickým klimatem. Konkrétně se jedná o klimatický typ Aw, který charakterizuje teplé a vlhké roční období. Nejde tedy o extrémně horké nebo studené podmínky, spíše se jedná o stálé teploty, které se v průběhu roku téměř nemění.

V průměru se teploty na ostrově Ysabel pohybují mezi 25 a 30 stupni Celsia, ale teploty mohou být v obdobích sucha vysoké až kolem 35 stupňů. Vlhkost vzduchu bývá velmi vysoká, v období dešťů až kolem 90 %, což může být pro cestovatele a turisty velmi vyčerpávající.

Období dešťů na ostrově Ysabel trvá od prosince do března a v tomto období spadne v průměru 300 až 400 mm srážek. Během dalšího období, tedy měsíců od dubna do listopadu, jsou srážky mnohem nižší a průměrná teplota kolem 25 stupňů je příjemná pro cestování a další aktivity.

V období sucha se mohou na ostrově občas objevit lesní požáry, což může mít negativní dopad na zdraví a životní prostředí. Proto je potřeba být v tuto dobu opatrný a dodržovat místní předpisy.

Celkově lze říci, že počasí na ostrově Ysabel je vhodné pro cestování celoročně, avšak nezapomeňte na vyšší vlhkost vzduchu během období dešťů. Navštívit tento ostrov může být jedinečný zážitek pro každého, kdo má rád tropickou přírodu a nevšední dobrodružství.


Záruka za nejvýhodnější cenu

98 % spokojených zákazníků

Nejširší online nabídka letů

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Prohledat letenky